Välkommen till detta mysiga fritidshus – perfekt för den lilla familjen som vill koppla av och njuta av en stor trädgård med gott om plats för lek. Samlas runt elden, gunga, hoppa på den stora studsmattan eller bara umgås tillsammans.
Boendet består av ett huvudhus på 51 m² och ett annex med två sovrum på 7 m² vardera. Här finns 6 ordinarie sovplatser, och med bäddsoffan i vardagsrummet finns plats för upp till 8 personer inomhus. Vill ni sova ute erbjuder vindskyddet 4 sovplatser med madrasser. Maxantalet gäster är 8.
Huset har två stora terrasser med matplatser där ni kan njuta av solen från morgon till kväll – gärna med grillmiddag.
Köket är fullt utrustat med diskmaskin och allt som behövs för matlagning. Det charmiga vardagsrummet har bekväma möbler och en braskamin som skapar extra trivsel under kyliga kvällar. Huset värms i övrigt upp med värmepump.
Fjorden ligger bara 600 meter bort. Vill ni hellre till stranden är det 1,5 km till Lynæs hamn med surfcenter, restauranger, caféer och butiker. Badplatserna är mycket barnvänliga. Hundested ligger 5 km bort och erbjuder fler sevärdheter, restauranger och shopping. Allt nås enkelt med cykel, och bussen stannar bara 400 meter från huset.
Fritidshuset passar perfekt för barnfamiljer och par.
Vi tycker mycket om vårt fritidshus och hyr därför inte ut till hantverkar- eller ungdomsgrupper.