Välkommen till ert semesterboende i Altenmarkt im Pongau – perfekt för familjer och grupper som vill njuta av en avkopplande skidsemester i ett fantastiskt läge. Boendet sträcker sig över bottenvåningen och första våningen och erbjuder hela huset för privat bruk. Entrén och trappan delas endast med ägarna.
Boendet har två kök, fyra sovrum, två badrum och ett extra vardagsrum. En balkong, veranda och trädgård ger gott om plats att koppla av efter en aktiv dag i bergen. Familjer kan använda en spjälsäng och barnstol. Skid- och pjäxförvaring, samt 5 parkeringsplatser, finns också tillgängliga.
Läget är perfekt för vintersportentusiaster: butiker, en populär pizzeria och afterski ligger bara cirka 200 meter bort. Skidbussen till Zauchensee och Flachau stannar också cirka 200 meter från boendet. Erlebnis-Therme Amadé kan nås inom cirka 5 minuters promenad. Obertauern ligger cirka 20 minuter bort med bil, vilket gör detta till en utmärkt bas för en varierad skidsemester i Salzburgregionen.