Denna bekväma lägenhet ligger i Königsleiten och är perfekt för en weekendresa med familj eller vänner. Med 4 sovrum kan detta ta emot upp till 8 gäster. Den har en balkong där du kan varva ner och koppla av efter en lång tröttsam dag.
På vintern blir Zillertal Arena ett paradis för vintersporter. Du kan njuta av skidåkning eller snowboard på dess väl markerade leder. Lägenheten ligger 500 m från skogen och är en fristad för naturälskare. Närmaste skidlift ligger bara 7 km från vistelsen. För en trevlig dag ute är sjön bara 8 km. Den lokala livsmedelsbutiken ligger 300 meter bort och restaurangerna ligger 500 meter bort.
Centralvärme är installerad för din bekväma vistelse. En trädgård kan nås för att uppleva friluftsliv och koppla av i den friska luften. Det finns en parkeringsmöjlighet direkt vid huset på egen bilplats. Pjäxvärmare finns också på plats för din bekväma vistelse.
Den närmaste flygplatsen ligger 150 km bort.
Incheckningstiderna är mellan 16:00 och 18:00 och utcheckningstiden är mellan 08:00 och 10:00.