Residenset Seetal erbjuder 3 rymliga lägenheter med utsikt över Zillertal-alperna. Denna lägenhet ligger på första våningen. Den har ett vardagsrum med dubbel bäddsoffa, ett kök, 2 sovrum och ett badrum. Den har plats för 6 personer. Perfekt för en stor familj.
På familjehotellet Seetal, 5 minuters promenad bort, kan du använda poolen och bastun en gång i veckan gratis. Bara 10 minuters promenad bort ligger skidområdet Hochzillertal-Hochfügen. På sommaren kan du njuta av 1 000 km vandringsleder och 800 km mountainbikevägar. Med Zillertal Activcard i fickan är du förberedd för alla utforskningsturer.
Huset har ett förråd för skidutrustning och skovärmare.
Avgifter för laddning av el- eller hybridbilar är alltid efter förbrukning och debiteras separat. Vid uppvisande av dina resehandlingar får du 10 % rabatt på skiduthyrning på Sport 2000 rent, och på skidlektioner på Schischule Hochzillertal i Kaltenbach. Laddning av e-bilar är endast tillåten vid e-laddningsstationen på hotellet och annars kommer 100,00 EUR per dag att debiteras.