Destinationer
Kontakt
Favoriter
Husägare
Lägenhet i Treffen am Ossiacher See

4 Sängplatser

1 Sovrum

Vatten : 5 km

Beskrivning

Detta vackert belägna semesterhus ligger i Afritz am See i Kärnten, i det vackra "Gegendtal", söder om Verditz och erbjuder en fantastisk utsikt över dalen. Stugan har fyra bekvämt inredda lägenheter.

Denna lägenhet för max 4 personer är ca 65 m2 stor och ligger på första våningen. Den har ett sovrum med dubbelsäng, ett vardagsrum med öppet kök och en bäddsoffa för ytterligare två personer. Denna lägenhet erbjuder även två badrum med dusch och toalett samt en rymlig balkong med vacker utsikt. Fritidshuset med omnejd är ett sant paradis - för både barn och vuxna. Du når sjön Afritz på 8 minuter och Villach på 25 minuter.

På sommaren kan du koppla av på gräsmattan eller grilla på kvällen. Morgonpigga kommer att belönas med en sagoutsikt över Karawanken. Du kan gå på vackra vandringar eller besöka någon av sjöarna i området. Om solen inte skiner på en dag kan du besöka något av museerna eller bada i termalbaden.

Spänner du på dig skidorna fulla av energi på vintern efter frukosten är skidliftarna inte långt borta. Skidorterna Bad Kleinkirchheim, Gerlitzen och gränstriangeln ligger alla i området och erbjuder mycket variation. De små är i bästa händer på Gerlitzen. Efter en underbar dag med vintersporter kan du skämma bort dig själv i de varma varma källorna i Bad Kleinkirchheim.

Kort sagt, du kan definitivt inte missa en semester i detta vackra fritidshus!

Faciliteter

Sovrum
  • Sängplatser : 4
  • Sovrum : 1
  • Dubbelsängar : 1
  • Enkelsängar : 1
  • Bäddsoffor : 1
  • Barnsäng
Badrum
  • Dusch
  • Badrum : 2
Avstånd
  • Shopping : 3 km
  • Restaurang : 1 km
  • Avstånd till vattnet : 5 km
Köks faciliteter
  • Utrustat kök
  • Ugn
  • Frys
Inomhus faciliteter
  • Typ : Lägenhet
  • Våning nr. : 1
  • Internet
  • TV
  • Barnstol
  • Tvättmaskin
  • Trådlöst internet
Utomhus faciliteter
  • Balkong
  • Grill
  • Sandlåda
  • Parkering : Privat parkeringsplats
  • Trädgårdsmöbler
Lämpligt för
  • Husdjur kan tillåtas : Ja
  • Husdjur kan tillåtas : 2
  • Rökning : Rökning ej tillåtet
Stadsresa
Skidsemester i Skidstuga
Aktiviteter
  • Bordtennis
  • Aktivitetsrum : Ja

Bostadens läge

Låt dig inspireras av relaterade destinationer