Destinationer
Kontakt
Favoriter
Husägare
Villa i Sant Llorenç des Cardassar

4 Sängplatser

2 Sovrum

Strand : 0,3 km

Beskrivning

Detta är det bästa alternativet om du vill bo nära stranden och samtidigt njuta av alla moderna bekvämligheter inklusive en privat pool med integrerad jacuzzi, som också är acklimatiserad, och där du kommer att kunna koppla av och koppla av under din semester. Detta är en klorpool i storleken 3x3 meter och med ett djup mellan 1,4 och 1,5 meter som är placerad på husets bottenvåningens terrass. Du hittar också bekväma soffor och fåtöljer på terrassen, för att vila med en drink innan du går ut. Den erbjuder också en utomhusdusch för att skölja bort sanden och saltet efter en lång dag på stranden. Detta boende är ett byhus med tillhörande och närliggande grannar.

Från poolterrassen går vi in i det fantastiska vardagsrummet med öppen planlösning som även inkluderar matsalen och köket. Det är inrett med en fantastisk stil som kännetecknas av moderna linjer och varma och mjuka färger. Du kan vila i soffan medan du tittar på Smart TV och svalkar med luftkonditioneringen. Matsalen har plats för 6 personer. Den skiljs från köket av en bar med höga pallar. Köket är litet men välutrustat. Här finns bland annat en keramikhäll, en ugn och en diskmaskin.

Detta hus ligger bara 280 från stranden i S"Illot. Det har en medelstor sandig förlängning och det är idealiskt för familjer. Du hittar alla grundläggande tjänster för en oberoende vistelse i byn, några stormarknader, barer och restauranger. Porto Cristo är mycket nära, och där hittar du också allt du kan behöva. När du väl når s"Illot kan du besöka den talaiotiska byn med samma namn (1100 f.Kr.), cirka 200 meter från den. stranden och utropad till nationalmonument 1964.
Turistlicens: ETV/8984
Som svar på Coronaviruset (COVID-19) gäller ytterligare säkerhets- och sanitetsåtgärder på denna fastighet.

Faciliteter

Sovrum
  • Sängplatser : 4
  • Sovrum : 2
  • Dubbelsängar : 1
  • Enkelsängar : 2
  • Barnsäng
Badrum
  • Dusch
  • Badrum : 2
Semesterhus med pool
  • Utomhuspool : Privat
Avstånd
  • Strand : 0,3 km
  • Flygplats : 67,4 km
  • Shopping : 0,3 km
  • Restaurang : 0,2 km
  • Tåg : 16,6 km
Köks faciliteter
  • Utrustat kök
  • Diskmaskin
  • Ugn
  • Mikrovågsugn
  • Kaffebryggare : Vanlig
Inomhus faciliteter
  • Typ : Villa
  • Luftkonditionering
  • Barnstol
Utomhus faciliteter
  • Grill
Lämpligt för
  • Husdjur kan tillåtas : Ja
  • Husdjur kan tillåtas : 1
  • Rökning : Rökning ej tillåtet
Stadsresa

Bostadens läge

Låt dig inspireras av relaterade destinationer