Destinationer
Kontakt
Favoriter
Husägare
Lägenhet i Rütte

5 Sängplatser

2 Sovrum

Beskrivning

Tänk dig att du kliver in i din oas i bergen, en härlig lägenhet belägen på första våningen, som erbjuder en bekväm och praktisk bas för din semester. Detta är inte ett kvavt hotell; det är en plats där upp till fem personer kan slå sig ner och verkligen koppla av.

När du kommer in hittar du lägenhetens hjärta – ett ljust vardagsrum med TV och mysiga sittplatser, som sträcker sig direkt ut mot din privata balkong, perfekt för morgonkaffet. Köket är fullt utrustat, vilket gör det enkelt att laga allt från en enkel frukost till en komplett middag. Du hittar allt du behöver här: ugn, mikrovågsugn, diskmaskin och ett komplett kyl- och frysset, vilket innebär mindre tid att oroa sig för logistik och mer tid att njuta.

Sovrummen är flexibla och praktiska. Det finns två sovrum: ett har en bekväm dubbelsäng och det andra erbjuder två enkelsängar plus en utdragbar dubbelsäng, perfekt för familjer eller vänner som reser tillsammans. Lägenheten är utformad för enkelhet och har ett huvudbadrum med tvättmaskin och torktumlare, samt ett badkar med dusch. Det finns också en praktisk separat toalett och handfat.

Utanför har du tillgång till en gemensam trädgård, en terrass med möbler och en grill – perfekt för att njuta av bergsluften. Läget är fantastiskt för både avkoppling och äventyr. Du kan gå till närmaste skidlift på under fem minuter, och restauranger ligger bara några steg bort. 300 meter bort. Om du letar efter mer än skidåkning ligger Eissporthalle också en kort 300 meters promenad bort, och om du är sugen på lite historia eller natur är centra som Gugelturm lättillgängliga. Med parkering tillgänglig erbjuder denna lägenhet en verkligt smidig och trevlig semester.

Två elcyklar finns att hyra. Upptäck naturen aktivt och bekvämt!

Faciliteter

Sovrum
  • Sängplatser : 5
  • Sovrum : 2
  • Dubbelsängar : 1
  • Enkelsängar : 2
Badrum
  • Dusch
  • Badkar
  • Badrum : 1
Avstånd
  • Shopping : 1,7 km
  • Restaurang : 0,3 km
  • Tåg : 2,4 km
Köks faciliteter
  • Utrustat kök
  • Diskmaskin
  • Ugn
  • Kylskåp
  • Mikrovågsugn
  • Kaffebryggare : Vanlig
  • Brödrost
  • Frys
Inomhus faciliteter
  • Typ : Lägenhet
  • Våning nr. : 1
  • Internet
  • TV
  • Tvättmaskin
  • Torktumlare
  • Trådlöst internet
Utomhus faciliteter
  • Balkong
  • Grill
  • Parkering : Privat parkeringsplats
  • Trädgårdsmöbler
Lämpligt för
  • Husdjur kan tillåtas : Ja
  • Husdjur kan tillåtas : 1
  • Rökning : Rökning ej tillåtet
Stadsresa
Skidsemester i Skidstuga

Bostadens läge

Låt dig inspireras av relaterade destinationer