Destinationer
Kontakt
Favoriter
Husägare
Familjevänligt semesterhus med spa och bastu
Ny på Campaya
Gratis avbokning

8 Sängplatser

3 Sovrum

Vatten : 400 Meter

Beskrivning

Denna moderna semesterbostad på 100 m² är utformad för avkopplande semestrar med familjen eller vännerna. Den erbjuder gott om utrymme, en bekväm planlösning och en atmosfär som inbjuder till umgänge och lugn – både inomhus och utomhus.

Huset är byggt i olika nivåer, vilket skapar ett naturligt flöde och en behaglig känsla av rymd. Det öppna köket och matplatsen är anslutna till vardagsrummet, som vetter mot en täckt terrass med utsikt över den omgivande naturen.

Semesterhuset har tre fina sovrum med totalt åtta bäddar, samt ett rymligt loft, vilket gör huset lämpligt för två familjer. Badrummet är vackert inrett och erbjuder både bubbelbad och bastu för avkoppling efter en dag full av äventyr.

Från terrassen kan du njuta av naturen på nära håll. Huset ligger vid en mycket liten sjö, vilket skapar en speciell lugn, och med bara cirka 500 meter till vattnet är det enkelt att passa in strandutflykter i semestern.

Helgenæs-området är ett vackert naturområde med kuperad terräng och slingrande vägar som är perfekta för både vandring och cykling. Det finns utsikt över vattnet från många platser, och det rika djurlivet ger dig känslan av att vara långt borta från vardagen.

Området erbjuder lugn, närhet till naturen och små utflyktsmål. En tur till Sletterhage fyr är ett måste, och härifrån kan du uppleva kusten när den är som mest öppen. Mobiltäckningen kan variera, vilket ofta bidrar till en mer ostörd semester.

Faciliteter

Sovrum
  • Sängplatser : 8
  • Sovrum : 3
  • Dubbelsängar : 2
  • Enkelsängar : 2
  • Sovplatser på loftet : 2
  • Klädförvaring
Badrum
  • Dusch
  • Bastu
  • Badkar
  • Rengöringsprodukter
  • Jacuzzi
  • Badrum : 2
Avstånd
  • Shopping : 4500 Meter
  • Restaurang : 6500 Meter
  • Avstånd till vattnet : 400 Meter
Köks faciliteter
  • Utrustat kök
  • Diskmaskin
  • Ugn
  • Kylskåp
  • Frys storlek (liter) : 50
  • Spis : Elektriska kokplattor
  • Mikrovågsugn
  • Kaffebryggare : Vanlig
  • Vattenkokare
  • Köksfläkt
  • Porslin och bestick
  • Vinglas
  • Brödrost
  • Vatten : Varmt och kallt
  • Frys
Inomhus faciliteter
  • Typ : Semesterbostad
  • Storlek m2 : 100
  • Vedeldad spis
  • TV
  • Stereoanläggning
  • Skandinaviska kanaler
  • Tyska kanaler
  • Barnböcker och leksaker
  • Tvättmaskin
  • Torktumlare
  • Dammsugare
  • Golvvärma : Badrum
  • Isolering : Fullt
  • Uppvärmningsmetod : VärmeElektriska radiatorerpump
  • Byggår : 2007
  • Renoveringsår : 2007
Utomhus faciliteter
  • Privat trädgård
  • Tomt : Naturtomt
  • Terrass : Öppen och täckt terrass
  • Terrassmöbler
  • Grill
  • Gunga
  • Sandlåda
  • Parkering : Ja
  • Trädgårdsmöbler
  • Trädgård : Privat trädgård
Lämpligt för
  • Husdjur kan tillåtas : Ja
  • Husdjur kan tillåtas : 2
  • Rökning : Rökning ej tillåtet
  • Barnvänligt
  • Ungdomsgrupper : Inte tillåtet
  • Affärsresa : Tillåtet

Bostadens läge

Låt dig inspireras av relaterade destinationer