Destinationer
Kontakt
Favoriter
Husägare
Villa i Nes

7 Sängplatser

4 Sovrum

Vatten : 0,8 km

Beskrivning

Denna villa med halmtak ligger i Buren, inbäddad i sanddynerna på Ameland. Havet nås lätt via sanddynsstigen, bara 800 meter bort.

Det vackra naturliga sanddynområdet mellan Nes och Buren, och skogen bakom semesterhuset, är perfekta för härliga promenader. Byarna Nes och Buren, med sina butiker, restauranger och till och med en inomhuspool, ligger bara ett stenkast bort. När du är på Ameland måste du helt enkelt prova vandring på lerslätten. Vid lågvatten kan du korsa havsbotten från Friesland till Ameland. Byn Hollum ståtar med många historiska byggnader inbäddade i smala, nostalgiska gator, och ett besök vid Amelands fyr är också en möjlighet. Den hisnande utsikten från toppen gör klättringen mer än värd det!

Förutom sovrum, vardagsrum, kök och badrum har huset även en tvättmaskin och torktumlare, två spjälsängar och lekutrustning i den privata trädgården med en möblerad terrass.

Obs: Boka din båt i god tid! Rederiets avgångar är begränsade.
Du måste ta med eget linne eller hyra det från Ameland Linen Service.

Faciliteter

Sovrum
  • Sängplatser : 7
  • Sovrum : 4
  • Enkelsängar : 7
  • Barnsäng
Badrum
  • Dusch
  • Badkar
  • Badrum : 2
Avstånd
  • Shopping : 1 km
  • Restaurang : 1 km
  • Avstånd till vattnet : 0,8 km
Köks faciliteter
  • Utrustat kök
  • Diskmaskin
  • Spis : Typ okänd
  • Mikrovågsugn
  • Kaffebryggare : Vanlig
Inomhus faciliteter
  • Typ : Villa
  • Internet
  • TV
  • Radio
  • Tvättmaskin
  • Torktumlare
  • Trådlöst internet
Utomhus faciliteter
  • Trädgårdsmöbler
Lämpligt för
  • Husdjur kan tillåtas : Nej
  • Rökning : Rökning ej tillåtet
Stadsresa

Bostadens läge

Låt dig inspireras av relaterade destinationer