Detta moderna lanthus ligger strax utanför tätorten Leende i Brabant: en oas av lyx och atmosfär. Ung och gammal kommer att trivas här.Förutom ett rikt utrustat kök och ett vackert vardagsrum har detta byhus ett separat lekrum på bottenvåningen. I badrummet på övervåningen finns en avkopplande bastu och en härlig ångdusch. Alla sovrum är möblerade med bekväma resårmadrasser. Den soliga helt inhägnade trädgården med mycket avskildhet har en täckt terrass med en öppen spis utomhus. Här hittar du förutom lekredskap även en riktig vedeldad bastu.Byhuset De Zevende Hemel ligger på en jordbruksväg utan genomfartstrafik, strax utanför Leendes centrum. Du är till stor del omgiven av ängar. Leenderbos ligger några minuters bilresa bort. Du kan ta en tur till naturreservatet De Malpie, Dierenrijks barnzoo, Veldhoven Zoo eller Toverland Sevenum. Besök även staden Eindhoven.Du kan hyra ett semesterhus var som helst i världen, inklusive i Nederländerna och säkert i Brabant. Ändå är våra byhus unika. Vi berättar gärna varför Varje hus är unikt Våra byhus är utspridda mellan de "vanliga" husen i byn. De ligger inte tillsammans i en park, utan var och en har sin egen adress. Vissa byhus ligger inom tätorten, men de flesta ligger strax utanför. Vid vyAlla byhus har en stor trädgård. Det är mestadels småhus med vidsträckt utsikt och mycket utrymme runt omkring. Med max några minuters promenad eller cykling befinner du dig mitt i Leenderbos eller i Malpie Barn- och djurvänligt Vi har arrangerat våra byhus på ett sådant sätt att även barn och husdjur kan bo bekvämt och säkert. Trädgårdarna är inhägnade och inbjuder till timmar av skoj. Vissa hus har även ett mysigt lekrum inuti. Stilfullt inredd Att koppla av och njuta, för oss är det en del av ett vackert och attraktivt hus. Alla byhus är möblerade för att sällskapa
Du kan hyra ett semesterhus var som helst i världen, inklusive i Nederländerna och säkert i Brabant. Ändå är våra Dorpswoningen unika. Vi berättar gärna varför.
Varje hus är unikt
Våra Dorpswoningen är utspridda mellan de "vanliga" husen i byn. De ligger inte tillsammans i en park, utan var och en har sin egen adress. Vissa Dorpswoningen ligger inom tätorten, men de flesta ligger strax utanför.
Vid vy
Alla Dorpswoningen har en stor trädgård. Det är mestadels småhus med vidsträckt utsikt och mycket utrymme runt omkring. Med max några minuters promenad eller cykling befinner du dig mitt i Leenderbos eller i Malpie.
Barn- och djurvänlig
Vi har arrangerat våra Dorpswoningen på ett sådant sätt att även barn och husdjur kan bo bekvämt och säkert. Trädgårdarna är inhägnade och inbjuder till timmar av skoj. Vissa hus har även ett mysigt lekrum inuti.
Stilfullt inredda
Att koppla av och njuta, vad vi beträffar, inkluderar ett vackert och attraktivt hus. Alla Dorpswoningen är möblerade för mysig mat, chatt, drinkar och vila. Vi har inrett varje rum med mycket kärlek och uppmärksamhet, både inne och ute.
Fullt utrustad
Ett Dorpswoning är en plats full av komfort. Det betyder: underbara sängar, lyxigt badrum och rikt utrustat kök. Du får åtminstone tillgång till diskmaskin, Nespressomaskin och tvättmaskin/torktumlare. Och naturligtvis: gratis WiFi!
Lugn och dynamik
Vår landsbygdsmiljö inbjuder till alla typer av sportaktiviteter. Tänk: promenader, cykling, löpning, mountainbike och ridning. Du är också på rätt plats för lite mer spektakel. Staden Eindhoven ligger en femton minuters bilresa bort. Eller hoppa på en E-skoter!
Ett varmt välkomnande
Att bo på De Dorpswoning innebär att du är vår VIP-gäst. Om möjligt tar vi emot dig personligen. Du anländer ändå till ett varmt hus där ljuset är på och kaffet är klart för dig. Den bästa starten på din semester!