Denna stora vackra fristående semesterbostad för max 20 personer ligger i Mauterndorf i Salzburgerland. Den är byggd i stockkonstruktion och erbjuder därför gott om plats för stora grupper eller flera familjer. en vacker trädgård och en bastu att koppla av. Denna stuga är även lämplig för rullstolsburna.
Detta smakfullt och modernt inredda fritidshus erbjuder 6 sovrum och ett rullstolsanpassat sovrum på bottenvåningen bredvid vardagsrummet, samt en hiss, en ställbar säng, ett badkar med duschsäng och en duschkabin med sittplats och stöd, 3 ytterligare badrum, ett stort vardagsrum med matbord och ett öppet modernt fullt utrustat kök. Två bilar kan parkera i garaget, två till framför huset. Garaget kan öppnas från boden bakom garaget med en tryckknapp.
Mauterndorf ligger mellan olika skidområden som Grosseck-Speiereck, Obertauern och Katschberg. Det är en idealisk utgångspunkt för skidåkare som vill prova olika skidområden. De vackra omgivningarna i Salzburgs Lungau har också mycket att erbjuda på sommaren: ridning, mountainbike, vandring eller simning. Om du inte har sett staden Mozart än kan du också ta en dagsutflykt till Salzburg på 1,5 timme med bil.