Destinationer
Kontakt
Favoriter
Husägare
Semesterbostad i Munkedal SV

5 Sängplatser

2 Sovrum

Vatten : 100 Meter

Beskrivning

Känslan när man kör de ca 5 km ner till vackra Gårvik i Munkedal är helt fantastisk. En mysig slingrig väg förbi ängar och åkrar som avslutas nere vid den fantastiskt barnvänliga sandstranden, beläget här vid Gullmarsfjorden.

Stugan ligger högt och vackert med berg, skog och havet med endast 100 m ner till sandstrand, bryggor o lilla lokala hamnen.

I stugan finns två sovrum. Ett med dubbelsäng och det andra med en våningssäng. Hall med toalett och separat dusch. Kök med spis och ugn, kyl och frys. Rejält uterum, delvis inglasat, med murad öppen spis för mysiga sommarkvällar. Likaså en öppen spis i allrummet som ansluter till uterummet. På utsidan finns utemöbler på altanen. Man njuter gärna en kopp kaffe här. I källaren finns tvättmaskin.

En oas med närhet till både Smögen, Lysekil, Nordens Ark, Torp Köpcentrum eller varför inte ett besök hos Laxbutiken i Ljungskile. Endast 1 timme söderut ligger Göteborg med Liseberg, Paddan och mängder med andra sevärdheter.

Vill ni bo lantligt med närhet till både salta bad och shopping bor ni perfekt i Gårvik!

Faciliteter

Sovrum
  • Sängplatser : 5
  • Sovrum : 2
Badrum
  • Dusch
  • Badrum : 1
Avstånd
  • Shopping : 10000 Meter
  • Restaurang : 7000 Meter
  • Avstånd till vattnet : 100 Meter
  • Parkering : 5 Meter
  • Granne : 25 Meter
  • Buss : 400 Meter
Köks faciliteter
  • Kylskåp
  • Spis : Elektriska kokplattor
  • Mikrovågsugn
  • Kaffebryggare : Vanlig
  • Köksfläkt
  • Frys
Inomhus faciliteter
  • Typ : Semesterbostad
  • Öppen spis
  • Radio
  • Barnstol
  • Tvättmaskin
Utomhus faciliteter
  • Grill
  • Trädgårdsmöbler
Lämpligt för
  • Husdjur kan tillåtas : Nej
  • Rökning : Rökning ej tillåtet
Golf
Andra sporter
Stadsresa

Bostadens läge

Låt dig inspireras av relaterade destinationer