Destinationer
Kontakt
Favoriter
Husägare
Semesterbostad i Falkenberg S

4 Sängplatser

2 Sovrum

Vatten : 600 Meter

Beskrivning

Ett trivsamt och genuint semesterboende i ett lugnt stugområde nära havet och med natursköna omgivningar. Den stora tomten är inhängnad och omgärdad av träd och buskar. På altanen under tak, njuter ni både av grillkvällar i solnedgången och morgonkaffe till fåglarnas sång. Med endast en kort promenad kommer ni till havet med flera olika badstränder och naturskyddsområde.

Stugan har byggts till och morderniserats i omgångar. Köket är öppet och här finns en mindre matplats. Ett vardagsrum med en enkelsäng som tjänar som en dagbädd. Ett mindre vardagsrum och bibliotek. Ett sovrum med två enkelsängar och TV med fria svenska kanaler. I stugan finns fiber och gratis wifi. I det tillbyggda badrummet, som har ingång både utifrån och från sovrummet, finns tvättmaskin och dusch. Ett sovrum har en extrasäng med mindre bäddmått. Från vardagsrummet har ni utgång till den överbyggda altanen. Härifrån njuter ni av solnedgången och de ljumma sommarkvällarna.

Till sommarstaden Falkenberg tar ni er på fina cykelvägar, med buss eller med endast en kort bilresa. Här finns många trevliga små caféer, restauranger och butiker. Den fina, stora sandstranden vid Skrea strand, fylls snabbt av badgäster på sommaren. Gör gärna ett besök i den lilla orten Slöinge, som har både ett välkänt bageri och café, en glassfabrik med servering samt ett musteri med uteservering.

Det finns flera golfbanor i närheten. För den som är intresserad av fiske, finns möjligheten både i Suseån, i Ätran och i havet. Fiskekort krävs i Ätran och Suseån.

Faciliteter

Sovrum
  • Sängplatser : 4
  • Sovrum : 2
Badrum
  • Dusch
Avstånd
  • Shopping : 4800 Meter
  • Restaurang : 4700 Meter
  • Avstånd till vattnet : 600 Meter
  • Parkering : 1 Meter
  • Granne : 10 Meter
Köks faciliteter
  • Kylskåp
  • Spis : Elektriska kokplattor
  • Mikrovågsugn
  • Kaffebryggare : Vanlig
  • Frys
Inomhus faciliteter
  • Typ : Semesterbostad
  • Internet
  • TV
  • Tvättmaskin
  • Trådlöst internet
Utomhus faciliteter
  • Grill
  • Trädgårdsmöbler
Lämpligt för
  • Husdjur kan tillåtas : Ja
  • Rökning : Rökning ej tillåtet
Utsikter
Golf

Bostadens läge

Låt dig inspireras av relaterade destinationer