Bekväm stuga
Denna stuga med bubbelpool för 4 personer, belägen i utkanten av parken, kombinerar komfort med vacker öppen utsikt. Inuti finns det öppna köket med spis, kaffebryggare, mikrovågsugn, diskmaskin och kyl-frys. Vardagsrummet och matsalen erbjuder en smart-TV och mysiga sittplatser, medan två sovrum – ett med dubbelsäng, det andra med två enkelsängar – garanterar vilsamma nätter. Ett modernt badrum med dusch, handfat och toalett kompletterar planlösningen. Utomhus kan du koppla av på verandan med trädgårdsmöbler och en loungegrupp, eller njuta av den gemensamma, uppvärmda utomhuspoolen. För extra avkoppling, förboka den vedeldade bubbelpoolen för ett dopp under stjärnorna. Parkering och centralvärme gör din vistelse enkel året runt.
Natursköna omgivningar
Stugan ligger i Rijssen och är en port till nationalparken Sallandse Heuvelrug, där stigar slingrar sig genom hedar och böljande kullar. Utforska med cykel eller till fots, tillbringa dagen vid närliggande sjöar eller spela tee på lokala golfbanor. Historiska städer och charmiga holländska byar ligger i närheten och erbjuder kultur och sightseeingmöjligheter för varierade dagar.
Mat och nödvändigheter
Njut av måltider utomhus i stugan eller upptäck Rijssens matscen, från holländska kaféer till internationella restauranger. Bagerier, stormarknader och lokala marknader erbjuder färska råvaror och vardagliga behov. Butiker och transportförbindelser finns i närheten, vilket gör det enkelt att utforska restauranger, shopping och kulturella sevärdheter i hela Overijssel.