Kärleksfullt och familjeägt lägenhetshus i vacker lantlig stil, lugnt i utkanten och med en underbar utsikt över Rossbrand (1 057 m över havet). Här kan du koppla av från vardagens stress och njuta av solen från din balkong - eller ta en tur till Ebener badsjö för förfriskning. Lägenheten har tillräckligt med plats för 2 personer.
Orörd natur, ett hisnande bergslandskap fullt av möjligheter att upptäcka, lokalbefolkningens gästfrihet och levande seder - så idyllisk är en semester i Filzmoos!
Vintersporten Filzmoos - som ligger mitt i Salzburger Sportwelt och den välkända SKI AMADÈ - kommer att inspirera dig med charmen i den lilla bergsbyn. I kombination med många vinteraktiviteter börjar din vintersemester i Filzmoos
Salzburger Sportwelt-kortet ger dig många rabatter för alla typer av fritidsaktiviteter - kul och variation garanterat för unga och gamla!
höjdpunkter
*gratis inträde till den offentliga poolen i närheten
*Med FILZMOOS-KORTET har du GRATIS INTRÄDE till många fritids- och semesterupplevelser i Filzmoos och du får upp till 50 % rabatt hos många bonuspartners i Salzburger Sportwelt.
*Gratis vandringsbuss på sommaren ingår i Filzmoos Summer Card
*Möjlighet till bastu i huset mot avgift